ANDRZEJKI

Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada w wigilię przed dniem św. Andrzeja, na noc z 29 na 30 listopada, a jego tradycja w Polsce sięga kilkuset lat. Zgodnie z tą tradycją krasnoludki co roku urządzają sobie andrzejkowe zabawy obfitujące we wróżby i tańce. Tak było też w tym roku – 30 listopada

 

Tego dnia u Łasuchów było dużo niespodzianek i wróżb, a wszystkie krasnoludki do dziś mają nadzieję, że one się spełnią. Na koniec spotkania przedszkolaki porwała muzyka do szalonej zabawy.

Zabawy andrzejkowe Ważniaki spędziły razem z krasnoludkami Spryciarzami. Po krótkim zapoznaniu z tym, co to są tradycje andrzejkowe i odkryciu, gdzie są ich początki, wszystkie krasnoludki ruszyły do wspólnej zabawy. Tańce i konkursy wspaniałe zintegrowały obie grupy.

Kim zostaniesz jak dorośniesz????  Może będziesz podróżnikiem? prezydentem bądź lekarką? Czy księżniczka to jest zawód?  nie jest…, a to szkoda, w takim razie po namyśle ja zostanę detektywem, taką dzisiaj mam ochotę by rozwikłać tę zagadkę. Hokus pokus, czary mary, dziś sprawdzimy mały zuchu, co ukrywa się w tym cieniu, co przez złoty klucz Koszałka, ….. powiem cicho, a nie głośno, wosk przelewał każdy Śpioszek.

Te i wiele innych rzeczy spisał
Wasz Koszałek Opałek