DZIEŃ  TULIPANA

Holandia to kolejny etap krasnoludkowych wędrówek w ramach projektu edukacyjnego „Jestem Polakiem – Jestem Europejczykiem”.
23 stycznia
2023 roku ogłosiłem Dniem Tulipana w mojej Akademii 🙂

Łasuchy wirtualnie wybrały się do Holandii, gdzie wysłuchały ciekawostek o tym Kraju. Obejrzały serowe głowy i tulipany, które uchodzą za najpiękniejsze kwiaty, hodowane w Niderlandach. Na koniec zajęć wykonały wiatraki, które są również słynne w tym Kraju.

Tego dnia krasnoludki Śmieszki brały udział w obchodach Narodowego Dnia Tulipana. A skoro mowa o tulipanach to poznały kolejny kraj jakim jest Holandia, która słynie z tych pięknych kwiatów. Krasnoludki miały okazję wybrać się w podróż poznając liczne ciekawości dotyczące tego kraju (poznały nazwę stolicy, flagę). Na koniec wykonały przepiękne tulipany.

W Narodowym Dniu Tulipana, Spryciarze poznały kolejny europejski kraj – Holandię. Obejrzały przygotowaną prezentację, na podstawie której poznały kilka ciekawostek charakteryzujących ten kraj. I tak na przykład zdziwiło je, że w Holandii jest trzy razy więcej rowerów niż samochodów, że holenderscy rolnicy od przeszło 500 lat produkują najlepsze sery na świecie, a tulipany z których słynie tej kraj, tak naprawdę pochodzą z Azji Środkowej. Na koniec „wędrówki” po Niderlandach wykonały tulipanową wycinankę.

Czy Wy wiecie i czy znacie takie miejsce na tym świecie, gdzie pejzaże są utkane różnobarwnym tulipanem, gdzie ta cudna siła wiatru dla wiatraków jest stworzona, gdzie rowem możesz jechać by te miejsca eksplorować. To Holandia moi mili, i tam właśnie Śpioszki moje się przeniosły siłą swojej wyobraźni.

Te i wiele innych rzeczy spisał
Wasz Koszałek Opałek