BOŻE   NARODZENIE  2022

Zgodnie z przedświąteczną tradycją Krasnoludki Spryciarze wypiekały pyszne świąteczne pierniczki. Na początku przedszkolaki poznały składniki niezbędne do wyrobu tych świątecznych smakołyków, potem obserwowały etap wyrabiania ciasta, aż w końcu osobiście zajęły się produkcją 🙂 … wałkowały ciasto i wykrawały pierniczki różnych kształtów przy pomocy foremek.
Przygotowywanie ciasteczek bardzo spodobało się dzieciom, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat, który wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój.


W tym przedświątecznym czasie przedszkolaki przygotowywały bożonarodzeniowe upominki dla swoich rodzinek.
Krasnoludki Spryciarze bardzo ciężko pracowały. Na początku wspólnie z paniami wykonywały odlewy gipsowe, a po ich wyschnięciu malowały farbkami. Efektem ich pracy stały się piękne świeczniki i aniołki.

W okresie przedświątecznym, tradycyjnie już w salach Krasnoludków, odbywały się świąteczne spotkania z rodzicami.

Krasnoludki Spryciarze zaprosiły swoje rodzinki do obejrzenia przedstawienia pod tytułem: „Nie miały Aniołki choinki na święta”, a przy okazji zaprezentowały tańce, pastorałki i piosenki świąteczne. W drugiej części spotkania moje małe Krasnoludki przy pomocy swoich rodzinek wykonały ozdoby i ubrały w nie Spryciarzową choinkę. Radości ze wspólnie spędzonego czasu nie było końca 🙂

14 grudnia 2022 roku Łasuchy zaprosiły swoich rodziców na występ świąteczny pt. „ Czyń dobro”. Na koniec był wspólny śpiew kolęd z rodzicami, który zaintonował  Maksio K. grupowy śpiewak.

Bożonarodzeniowe spotkanie z rodzicami w grupie Ważniaków rozpoczęło się wzajemnymi życzeniami. Po nich długo wyczekiwany występ naszych Krasnoludków. A dzięki wspólnemu zaangażowaniu mogliśmy zakończyć ten miły czas wspólnym ubieraniem choinki ozdobami przygotowanymi przez dzieci z masy. Tylko z pomocą rodziców udało się udekorować sam czubek choinki.

Gdy nadchodzi wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia Koszałkowy świat rozbrzmiewa radością świętowania. Ta radość jest wynikiem dzielenia się chwilami ulotnymi, ale w głębi serca pozostającymi na zawsze. Moi najmniejsi artyści – Śpioszki –   po raz pierwszy zagrali i zaśpiewali z tej okazji dla swoich rodzin.

16 grudnia z okazji Wigilii w przedszkolu, wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie pt. „ Czyń dobro”, w wykonaniu Łasuchów. Po występie, wszystkie dzieci wspólnie śpiewały kolędy i składały sobie życzenia świąteczne.

Po obejrzanym przedstawieniu, Krasnoludki na swoich salach wspólne kolędowały, łamały się opłatkiem oraz składały bożonarodzeniowe życzenia, a potem zjadły uroczysty obiad. Miło było patrzeć na Przedszkolaki celebrujące w ten sposób Święta Bożego Narodzenia.

Śmieszki

Spryciarze

Ważniaki

Śpioszki

Świąteczna galeria krasnoludkowych prac:

Te i wiele innych rzeczy spisał
Wasz Koszałek Opałek