DZIEŃ  FINLANDII

5 grudnia 2022 roku, w przeddzień Dnia Niepodległości Finlandii, wszystkie Krasnoludki obchodziły w przedszkolu Dzień Fiński.

Tego dnia Łasuchy próbowały odszukać na globusie położenia Finlandii. Wysłuchały ciekawostek o omawianym kraju oraz opowiadania pt. „Prawdziwa historia o św. Mikołaju”. Zrobiły również znaną w tym kraju sałatkę „Rosolli”. Na koniec wykonały pracę plastyczną – Renifera.

W takcie zajęć Spryciarze poznały specyfikę klimatu i pejzaże Finlandii, zrozumiały dlaczego barwami narodowymi tego kraju są biały i niebieski. Odnajdywały kraj na mapie Europy i na globusie. Poznały również najsłynniejszą bajkę fińską „Muminki”. Na koniec swojej wędrówki po Finlandii zawitały do Rovaniemi – krainy Świętego Mikołaja. Po obejrzeniu krótkiego filmiku edukacyjnego namalowały jego portret według własnego wyobrażenia.

Te i wiele innych rzeczy spisał
Wasz Koszałek Opałek