Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.  Ta pluszowa zabawka od przeszło 120 lat towarzyszy dzieciom na całym świecie.

Święto Pluszowego Misia jest co roku szczególnie obchodzone przez każdego Krasnoludka. Tego dnia wszystkie dzieci przynoszą swoich milusińskich i wesoło bawią się z nimi w przedszkolu.

Łasuchy obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Śpiewały piosenki o Misiu, wysłuchały kilku ciekawostek o Misiach oraz wspólnie z nimi się bawiły .
W końcu to były Urodzinki Misia 🙂

Tego dnia w sali Krasnoludków Śmieszków zrobiło się miło i … pluszowo. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły ze swoimi ulubionymi przytulankami. Wysłuchały ciekawostek na temat niedźwiedzia brunatnego i niedźwiedzia polarnego. Ćwiczyły swoją koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową wypełniając kontury misia kasztanami. Na koniec każdy Krasnoludek zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w misiowej foto budce. To była zabawa!

Krasnoludki Ważniaki Dzień Pluszowego Misia spędziły bardzo pracowicie. Oprócz wspólnych zabaw i tańców z ich ulubionymi misiami odbyły się warsztaty krawieckie. Każdy mógł wziąć do ręki igłę i nitkę, aby stworzyć własnego pluszaka. Wszystkim poszło doskonale i mogli wrócić do domu z nową przytulanką, a po trudach ciężkiej pracy dla osłody skosztować to, co misie lubią najbardziej, czyli miodu.

Misiowa galeria prac:

Te i wiele innych rzeczy spisał
Wasz Koszałek Opałek