MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  KROPKI

to święto kreatywności, odwagi i zabawy

 

Od 2009 roku, 15 września obchodzone jest święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Każdy ma przecież jakiś talent, a Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu.
Święto swoja nazwę zawdzięcza kanadyjskiemu pisarzowi i ilustratorowi książek dla dzieci Peterowi H. Reynoldsowi, który w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka, przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a, szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

W Akademii Koszałka Opałka, od kilku już lat, 15 września, moje duże Krasnale przygotowują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

15 września krasnoludki Łasuchy uczestniczyły w Dniu Kropki. W tym dniu wysłuchały opowiadania P. Reynoldsa „Kropka”. Uczestniczyły w zabawie ruchowej „Kropki idą w górę”. Wykonały również pracę plastyczną „Zaszalej z kropką w kolorze”.

W kropkowym świecie moi drodzy znajdziecie Krasnali Śpioszków wyjątkowych. Każdy z nich talent posiada, każdy inaczej go przejawia.

Te i wiele innych rzeczy spisał
Wasz Koszałek Opałek