UWAGA RODZICE!
W dniach od 8 – 12 kwietnia, dzieci 5,6 – letnie z grupy III i IV,
będą uczestniczyły w cyklu zajęć z I Pomocy Przedmedycznej pt. „ Przedszkolaki ratują,
bo się w tym dobrze czują”.

PONIEDZIAŁEK – „ Szkielet Felek” – poznanie szkieletu człowieka i jego podstawowych funkcji. Poznanie modelu mózgu, poznanie jego funkcji i ciekawostek o nim.

WTOREK – „ Felek złamał kość” – poznanie sposobu zabezpieczenia kończyny dolnej i górnej. Poznanie zawartości apteczki I Pomocy; rodzajów opatrunków i ich przeznaczenia.

ŚRODA – „ Bezpieczna pozycja Małego Ratownika” – Poznanie bezpiecznej pozycji oraz sytuacji, w której należy ją zastosować. Ćwiczenie umiejętności prawidłowego ułożenia w celu ratowania życia ludzkiego.

CZWARTEK – „ Chwyt Heimlicha, gdy oddech zatyka”- Zapoznanie dzieci ze sposobem ratowania życia podczas zadławienia. Ciekawostki o płucach za pomocą modelu płuc. Ćwiczenia z użyciem kamizelki ACT Fast.

PIĄTEK – „Ratunku! Nie oddycha”. Zapoznanie z funkcjami serca i ciekawostkami o nim za pomocą modelu serca. Poznanie udzielania pomocy poprzez resuscytacje krążeniowo – oddechową ( RKO ) przy użyciu fantomu z zastosowaniem AED.