„BABCIU I DZIADKU KOCHAMY WAS”
czyli Święto Babci i Dziadka w Akademii  Koszałka Opałka

23 stycznia w grupie Śmieszków od rana było gwarno. Słyszałem rozmowy o zbliżających się do przedszkola „niezwykłych gościach”. Kiedy przedszkolna sala zamieniła się w scenę teatralną, wszystko stało się jasne! Moje przedszkolaki przygotowały niespodziankę – przedstawienie dla Babć i Dziadków z okazji ich święta. Kiedy przyszedł czas występu, salę zapełnili goście, a zza drzwi dobiegały odgłosy gromkich braw. Babcie ocierały łzy wzruszenia, dziadkowie dumnie spoglądali na swoje tańczące i śpiewające wnuczęta. Mali aktorzy mogą być z siebie dumni!

Jest takie święto, ważne dla nas wszystkich, gdzie podkreśla się wartość miłości do bliskich. To Święto Babci, to Święto Dziadka, gdzie mały Krasnal Śpioszek swym słowem i czynem dziękuje swym dziadkom, za miłość i szacunek.

24 stycznia był u Spryciarzy dniem wyjątkowym. Od samego rana czuć było pewne podniecenie a emocje sięgały zenitu. W godzinach popołudniowych zaczęli schodzić się znamienici goście – babcie i dziadziusiowie moich krasnoludków. Przedszkolaki zaprosiły ich na obchody ich święta. Pokazały bajkę pt: „Bal w pokoiku lal”. Były też wiersze i piosenki oraz „sto lat” odśpiewane najgłośniej i najpiękniej jak to było możliwe. Na zakończenie występów dzieci ofiarowały dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

Te i wiele innych rzeczy spisał
Wasz Koszałek Opałek