DNI INNE NIŻ WSZYSTKIE

„Bo  każdego  dnia  jest  powód  do  świętowania…”

 

 

 • DZIEŃ TULIPANADZIEŃ TULIPANA
  DZIEŃ  TULIPANA Holandia to kolejny etap krasnoludkowych wędrówek w ramach projektu edukacyjnego „Jestem Polakiem – Jestem Europejczykiem”. 23 stycznia 2023 roku ogłosiłem Dniem Tulipana w mojej Akademii 🙂 Łasuchy wirtualnie wybrały się do Holandii, gdzie wysłuchały ciekawostek o tym Kraju. Obejrzały serowe głowy i tulipany, które uchodzą za najpiękniejsze kwiaty, hodowane w Niderlandach. Na koniec zajęć wykonały ...
  Czytaj więcej...
 • DZIEŃ WŁOSKIDZIEŃ WŁOSKI
  DZIEŃ  WŁOSKI 17 stycznia 2023 roku wszystkie Krasnoludki, w ramach projektu edukacyjnego „Jestem Polakiem – jestem Europejczykiem” obchodziły Dzień Włoski. Krasnoludki Śmieszki w czasie zabaw poznały kraj Włochy i jego tradycje. Porównywały flagę Polski z flagą Włoch. Podczas projekcji filmu edukacyjnego dowiedziały się więcej o tradycyjnej włoskiej pizzy i rożnego rodzaju makaronach. Przedszkolaki odszukały Włochy na ...
  Czytaj więcej...
 • DZIEŃ FINLANDIIDZIEŃ FINLANDII
  DZIEŃ  FINLANDII 5 grudnia 2022 roku, w przeddzień Dnia Niepodległości Finlandii, wszystkie Krasnoludki obchodziły w przedszkolu Dzień Fiński. Tego dnia Łasuchy próbowały odszukać na globusie położenia Finlandii. Wysłuchały ciekawostek o omawianym kraju oraz opowiadania pt. „Prawdziwa historia o św. Mikołaju”. Zrobiły również znaną w tym kraju sałatkę „Rosolli”. Na koniec wykonały pracę plastyczną – Renifera. W ...
  Czytaj więcej...
 • Światowy Dzień Pluszowego MisiaŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia
  Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.  Ta pluszowa zabawka od przeszło 120 lat towarzyszy dzieciom na całym świecie. Święto Pluszowego Misia jest co roku szczególnie obchodzone przez każdego Krasnoludka. Tego dnia wszystkie dzieci przynoszą swoich milusińskich i ...
  Czytaj więcej...
 • NARODOWY DZIEŃ HISZPANIINARODOWY DZIEŃ HISZPANII
  DZIEŃ HISZPANII 12 października Hiszpanie obchodzą Fiesta Nacional de España czyli Dzień Hiszpanii. Święto upamiętnia „spotkanie dwóch światów” czyli Europy i Ameryki, które dokonało się 12 października 1492 roku. 12 października 2022 roku w ramach projektu „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem” wszystkie Krasnoludki obchodziły Dzień Hiszpanii, w trakcie którego poznawały jej kulturę, tradycje i zwyczaje. W tym dniu Krasnoludki Łasuchy ...
  Czytaj więcej...
 • DZIEŃ KROPKIDZIEŃ KROPKI
  MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  KROPKI to święto kreatywności, odwagi i zabawy   Od 2009 roku, 15 września obchodzone jest święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Każdy ma przecież jakiś talent, a Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Święto swoja nazwę zawdzięcza kanadyjskiemu pisarzowi i ilustratorowi książek dla dzieci Peterowi H. Reynoldsowi, który ...
  Czytaj więcej...