PRZEDSZKOLAK  TWÓRCĄ  I ODKRYWCĄ

zajęcia plastyczno – badawcze

Spotkania mają na celu:
* Budzenie i aktywizowanie ciekawości oraz aktywności poznawczej dziecka,
* Rozwijanie zainteresowań plastycznych i badawczych,
* Stawianie i rozwiązywanie problemów, dostrzeganie związków między przyczyną, a skutkiem,
* Poznanie prostych zjawisk przyrodniczo - fizycznych poprzez przeprowadzanie prostych doświadczeń,
* Wzbogacenie słownika dziecięcego o nowe pojęcia,
* Przestrzeganie zasad współdziałania w pracy,
* Kształtowanie wrażliwości oraz ekspresji plastycznej,
* Stwarzanie okazji do poznawania różnorodnych technik plastycznych oraz do eksperymentowania różnym materiałem,
* Kształtowanie twórczej postawy, kreatywności,
* Aktywizowanie procesów poznawczych,
* Kształtowanie zainteresowania wytworami artystycznymi- dziełami sztuki poprzez obcowanie z malarstwem (reprodukcje obrazów), architekturą, wytworami sztuki ludowej, fotografią,
* Rozwijanie wrażliwości zmysłowej, estetycznej,
* Odkrywanie i budzenie wiary we własne możliwości i zdolności,

Śmieszki "produkują" swój własny papier czerpany :)

Śmieszki malują na własnoręcznie wykonanym papierze czerpanym.

Ważniaki "produkują" papier czerpany :)

Śmieszki robią jeża giganta :) Praca trwała 2 dni ale efekt zaskoczył wszystkich!

Efekty zabaw Ważniaków z wykorzystaniem modeliny.

W grudniu w sali Śmieszków odbywały się bożonarodzeniowe warsztaty wykonywania ozdób choinkowych :)

Za oknem brak śniegu? Dla Ważniaków to nie problem – przedszkolaki samodzielnie zrobiły sztuczny śnieg i zabawy nie było końca.

Eksperymenty z materiałem przyrodniczym rozbudziły wyobraźnię twórczą Ważniaków, co doprowadziło do stworzenia niezwykłych zwierzątek w jesiennym lesie.

Materiał przyrodniczy zebrany w ogrodzie i na spacerach zainspirowały Ważniaków do wykonania „Portretu Pani Jesieni”.

Ważniaki wykonują bardzo pracochłonną pracę pt. „Wiewiórki”, za pomocą kuleczek z bibuły.