KRASNOLUDKI  PODTRZYMUJĄ TRADYCJE

 

 

Dzień Niepodległości        Andrzejki     Boże Narodzenie

 

 

DZIEŃ   NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

11 listopada świętujemy w całym kraju Narodowy Dzień Niepodległości. Ma ono upamiętniać odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.  Ten dzień, od zawsze, świętują również wszystkie Krasnoludki.

 

 

 

ŚMIESZKI

   

 

SPRYCIARZE

   

   

     

 

 

Galeria prac:

 

 

            

 

 

 

 

ANDRZEJKI

 

Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada w wigilię przed dniem św. Andrzeja, na noc z 29 na 30 listopada, a jego tradycja w Polsce sięga kilkuset lat. Zgodnie z tą tradycją krasnoludki co roku urządzają sobie andrzejkowe zabawy obfitujące we wróżby i tańce. Tak było też w tym roku - 30 listopada.
 

ŚPIOSZKI

W tym dniu Śpioszki zapoznały się z tradycją zabawy andrzejkowej i same postanowiły pobawić się wróżąc sobie przyszłość, a przy tym dobrze się bawiąc! To był magiczny dzień i pełen niespodzianek :) Próbowały również zatańczyć na gazecie, która ciągle się zmniejszała! To chyba wszystko przez te czary… Na koniec zabawy otrzymały od P. Kasi z II grupy ciasteczka z wróżbą, które były bardzo pyszne! Na koniec postanowiły zamienić się w przeróżne zwierzaki i zatańczyć w rytm słyszanej muzyki… Czyżby te ciasteczka takie cuda zdziałały???

 

     

     

 

ŚMIESZKI

Tego dnia w sali krasnali zapanowała atmosfera tajemniczości. Przedszkolaki przypomniały sobie o tradycji zabaw andrzejkowych. Wypowiadały magiczne słowa, wróżyły sobie "wyprowadzając kapcie" z sali, wyciągały wróżby z kapelusza wróżki, przepowiadały sobie przyszłość, wrzucały pieniążki do misy z wodą.... A na koniec wspólnych zabaw wyciągały wróżby z andrzejkowych ciasteczek. Nie obyło się oczywiście bez tańców i pląsów do muzyki :)

 

                 

 

ŁASUCHY

Jak co roku krasnoludki, uczestniczyły w zabawach andrzejkowych, podczas których zapoznały się z tradycją andrzejek oraz miały okazję sprawdzić swoją przyszłość - wróżąc!

 

 

     

 

 

Te i wiele innych rzeczy spisał Wasz

Koszałek  Opałek

 

 

                                                                                   

Przedszkole Samorządowe Nr 127     ul. Komandosów 13 30-334 Kraków     

tel./fax (012) 266-87-63           przedszkole127krakow@interia.pl