AKCJE  CHARYTATYWNE

"Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi."

/Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Pomimo panującej sytuacji epidemiologicznej, Krasnoludki nie rezygnują z pomagania i w miarę swoich możliwości uczestniczą w akcjach charytatywnych.

Dlaczego Krasnale uczestniczą w akcjach charytatywnych?

Akcje charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować.  "Praca" dla nich uczy nas pokory wobec życia.
Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych (słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych...), integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Zakrętki typu pet        Pomoc dla Przytuliska Braci Albertynów       Wylosuj Anioła

ZAKRĘTKI

Już od kilku lat Krasnoludkowe rodzinki zbierają w celach charytatywnych plastikowe zakrętki. W tym roku nie jest inaczej. Za każdym razem zakrętki przeznaczamy na inny cel - zazwyczaj w celu pomocy chorym dzieciom.

PRZYTULISKO  BRACI  ALBERTYNÓW

Wzorem ubiegłego roku, w okresie przedświątecznym,  Krasnoludkowe rodzinki wspomogły Przytulisko dla bezdomnych, będących pod opieką Braci Albertynów w Krakowie.  Zbierane były środki czystości, żywność oraz odzież męska.

Zgromadzone dary wypełniły kilkanaście pudeł i worków.

Dziękujemy!

"Dobro wraca ze zdwojoną siłą..."

WYLOSUJ  ANIOŁA

W grudniu zaprosiłem krasnoludkowe rodzinki do Akcja WYLOSUJ ANIOŁA – wyślij kartkę do dziecka w szpitalu onkologicznym.

Akcja polegała na wykonaniu i napisania kartki z życzeniami mających nieść wsparcie choremu dziecku i jego rodzicom.

Niestety w tym roku, w związku z panującą epidemią fundacja nie przyjmowała kartek i listów w wersji papierowej. W związku z tym wszystkie kartki zostały zeskanowane i wysłane w wersji elektronicznej :)

Oto kilka z nich:

Dziękuję wszystkim rodzinkom za włączenie się do akcji.