"MAŁY BYSTRZAK"


czyli zabawy w programowanie i kodowanieProgramowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, aby jednak uczniowie z powodzeniem kodowali, pewne umiejętności analizowania, wnioskowania, planowania możemy zaszczepić już u dzieci na etapie przedszkola. W znacznej większości wykorzystujemy naszą lewą półkulę mózgową, która odpowiada za pamięć, logiczne myślenie, zajęcia kodowania pozwalają natomiast uaktywnić działanie prawej półkuli mózgowej, która operuje obrazami, dźwiękami, zajmuje się syntezą, potrafi bez trudu złożyć części w całość. Odpowiada za orientację przestrzenną i świetnie sobie radzi z budowaniem modeli trójwymiarowych.

W ramach zajęć dzieci będą doświadczać kreatywnych zadań na specjalnych matach, dywanie, będą działać, główkować i świetnie się bawić.

Ponadto starsze przedszkolaki będą uczyć się programować przy pomocy ozobota (małego inteligentnego robota), który otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEM (science, technology, engineeringg, art, maths). Uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie.


 


 

 

 

Te i wiele innych rzeczy spisał Wasz

Koszałek  Opałek

 

 

                                                                                                   

Przedszkole Samorządowe Nr 127     ul. Komandosów 13 30-334 Kraków     

tel./fax (012) 266-87-63           przedszkole127krakow@interia.pl