Na zajęciach tanecznych będziemy uczyć się tańców integracyjnych. Będą to tańce grupowe oparte na tańcach Klanzy, interpretacje muzyki poważnej oraz tańce nowoczesne.

Taniec wyrabia w dziecku umiejętności skupiania uwagi, szybkiej orientacji, koordynacji ruchów, integracji z innymi. Słuchanie muzyki pobudza również rozwój słuchu i rozwija pamięć muzyczną. Wykorzystanie muzyki i ruchu w pracy z dziećmi, zajmuje więc bardzo ważne miejsce w edukacji przedszkolnej.

Spotkanie 1
W październiku odbyły się pierwsze spotkania taneczne, na których dzieci wraz z rodzicami mogły wspólnie zintegrować się w tańcu. Spotkanie rozpoczęło się tańcem „ Zabawa na powitanie”, następnie nauczyliśmy się niemieckiego tańca „Im dalej, tym szybciej”,

a na koniec zabawa z piosenką „Tra, ta, ta”.

Na następnym spotkaniu w październiku przywitaliśmy się tańcem „ Zabawa na powitanie”. Pobawiliśmy się w orkiestrę z piosenką „Tra, ta, ta”, następnie poznaliśmy kroki tańca „Kazaczok”.