TALENCIARNIA  KULINARNA

"KOSZAŁKOWE  KUCHCIKOWO II"

W trakcie zajęć Krasnoludki będą kształcić swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawać zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu.
Będą doskonalić umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD,

który ułatwia pracę w kuchni.
Ponad to w czasie zajęć przedszkolaki będą kształcić umiejętności współpracy w grupie, czerpać radość ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz doskonalić umiejętność samodzielnego przygotowywania prostych potraw.
W trakcie zajęć dzieci będą uczyć się pieczenia prostych ciast, ciasteczek, przyrządzania deserów, przygotowywania kanapek, sałatek i surówek oraz doskonalić umiejętności nakrywania do stołu, ozdabiania go, a także kulturalnego zachowywania się przy nim.

Smoothie z banana i kaki,         Tęczowy deser         Kanapki warzywne       Sałatka witaminowa       Pasta  kanapkowa

SAŁATKA  OWOCOWA

Pierwsze spotkanie w "Koszałkowym Kuchcikowie" odbyło się z rodzicami. Na początku dorośli poznali zasady działalności talenciarni, a potem wszyscy przystąpili do pracy.

Tego dnia krasnoludkowe rodzinki przygotowywały sałatkę owocową.

Rodzice obierali owoce, a dzieci kroiły je na małe cząstki i wkładały do misek. Na koniec wymieszały wszystkie owoce i polały miodowo-cytrynowym sosikiem.

Aż miło było patrzeć, jak wspólna praca przebiega szybko i sprawnie!

PASTA Z AVOCADO

Pasta z awokado to pierwsze tegoroczne wyzwanie dla naszych małych kucharzy.

Dzieci z niepokojem spojrzały na ten zielony owoc, ale okazało się, że odpowiednio użyty jest przepyszny. Wystarczy jajko, szyneczka i chrupiące pieczywko a na naszych stołach pojawiły się pyszne kanapeczki. Polecamy!

SOK WARZYWNO-OWOCOWY

W październiku, krasnoludki na zajęciach w swoich grupach, dużo rozmawiały o owocach

i warzywach. Spotkanie w "koszałkowym kuchcikowie" było okazją do przypomnienia sobie informacji o zdrowym odżywianiu i sporządzenia pysznego soku z jesiennych darów - marchewki i owoców.

PISZINGER TRUSKAWKOWY

Kolejne spotkanie w Koszałkowym Kuchcikowie, to kolejne wyzwanie małych kuchcików.

Tym razem przy użyciu robota kuchennego przedszkolaki wykonały masę truskawkową

do piszingera.

GRUPA B

że zniknęły w jednej chwili :)