W trakcie zajęć dzieci rozwijają uzdolnienia i zainteresowania artystyczne oraz
wrodzone możliwości twórcze.  Mają też okazję do poznawania różnorodnych technik plastycznych oraz eksperymentowania różnym materiałem.

Muchomorek,      Jesienne drzewa,       Parasolki,       Portret Mikołaja,        Anioły,         Choinka,

Fajerwerki,       Zimowe bałwanki,         Pingwinki,          Hiacynt         Pisanka         Kolorowy ptaszek

Kwitnące drzewa,       Motyle,        Wiosenne broszki,

MUCHOMOREK

Na pierwszych zajęciach dzieci z rodzicami dowiedzieli się kilka słów o aktualnej porze roku oraz o różnych rodzajach i gatunkach grzybów. Następnie wykonały papierowe grzybki - muchomorki. Rysowały, wycinały oraz przyklejały elementy, z których postały nie lada jak prawdziwe. Wykonaną pracę z radością i zadowoleniem dzieci zabrały do domu.

JESIENNE DRZEWA

Mając różne materiały plastyczne m.in. gazety, bibułę, rolki, papier kolorowy dzieci wyczarowywały jesienne drzewa. Przedszkolaki od razu zabrały się do wykonania rysunku, ozdabiając go różnymi kolorami i barwami. Wykonane prace podobały się wszystkim dzieciom, ponieważ każde drzewo było inne - wyjątkowe i nie było drugiego takiego samego.

PARASOLKI

Kolorowe parasole dzieci wykonały nowo poznaną techniką plastyczną stemplowania. Odbijały farbami niebieskie kropelki deszczu, następnie kawałkami gąbek maczanymi w farbie wypełniały środek parasoli. Na zakończenie brązową farbą ozdabiały rączkę parasola.

PORTRET  MIKOŁAJA

Śnieg za oknami, dlatego krasnoludki postanowiły przygotować zimowe mikołaje z papieru, waty i wacików. Dzieci z radością wycinały i przyklejały elementy na kartkę, ozdabiając świecącymi gwiazdkami i dorysowując kolorowe buzie mikołaja.

ANIOŁEK

Czas świąteczny tuż tuż. Przedszkolaki malowały pędzlem i odbijały farbami odciski dłoni na kartkach, doklejały dodatkowe elementy, obsypywały aniołka brokatem oraz wycinały ozdobne gwiazdki. Wykonały świątecznego aniołka.

CHOINKA

Zima w pełni dlatego wspólnie wykonaliśmy choinki malowane widelcami, używając różnych kolorów farb. Obsypywaliśmy świecącymi kółeczkami, doklejaliśmy błyszczącą gwiazdę

i paluszkami odbijaliśmy na kartce kropelki śniegu.

FAJERWERKI

Powitaliśmy Nowy Rok i karnawał kolorowymi fajerwerkami. Przedszkolaki odbijały w rożnych kolorach farb poprzecinane rolki z których wyczarowaliśmy pryskające sztuczne ognie. Radości nie było końca przy wykonywanej pracy. Na zakończenie pracę zostały obsypane brokatem i błyszczą jak prawdziwe ognie.

ZIMOWE  BAŁWANKI

To czas kiedy możemy ulepić ze śniegu bałwana. Na zajęciach wykonaliśmy zimowe bałwanki

z pasków białego papieru. Nie zapomnieliśmy o kapeluszu, czarnych guzikach, miotełce, oczach, marchewce i buzi. W tle bałwanka powijały się spadające śnieżynki.

PINGWINKI

Mróz za oknem, sypie śnieg i dlatego postanowiliśmy zrobić pingwinki z Antarktydy.

Przy użyciu talerzyków papierowych, czarnej bibuły, pomarańczowego papieru i ruchomych oczek. Zginaliśmy, naklejaliśmy i przyklejaliśmy klejem elementy na talerzyki, z których powstały pingwinki.

GRUPA A

HIACYNTY