W trakcie zajęć tanecznych rozwijamy indywidualne zdolności każdego dziecka. Regenerujemy siły fizyczne, psychiczne i ruchowe, odprężamy się i mamy możliwość poznania nowych, ciekawych choreografii.

Pierwszy miesiąc talenciarni tanecznej to szczególne zwrócenie uwagi na staranne wykonywanie wszystkich ćwiczeń rozgrzewających ciało oraz przygotowujących dzieci

do wykonywania układów tanecznych.
W tym miesiącu dzieci zapoznały się także z krokiem podstawowym tańca latyno-amerykańskiego, jakim jest salsa.

Gdy za oknem jesienna szaruga, na talenciarni tanecznej słoneczne, latynoskie klimaty. Podczas zajęć zapoznajemy się z choreografią do wielu znanych piosenek, m. in ‘Chocolate’, oraz ‘Que si, que no’, odtwarzamy ruchy z pokazu nauczyciela, a także wspólnie opracowujemy pomysłowe figury taneczne.

Grudzień to czas na ćwiczenia rytmiczne – marsze, biegi, podskoki w takt muzyki, reagowanie na zmianę tempa i muzyki, ćwiczenia słuchowe – improwizacje ruchowe z muzyką, a także ćwiczenia techniki tanecznej – elementów tanecznych nóg i ramion z uwzględnieniem różnych kierunków: w przód- w tył, w prawo – w lewo.

W mroźnym styczniu dominowały ćwiczenia rytmiczno-taneczne: cwał, bieg, podskok, przytup, krok dostawny, odstawny, wymach, obrót. Nabyliśmy umiejętność prawidłowego oddychania i rozluźniania się po każdym wysiłku, a także doskonaliliśmy prawidłowy ukłon każdego zawodowego tancerza.

W kolejnym miesiącu opracowywaliśmy figury i układy taneczne do znanych piosenek i utworów muzycznych, takich jak ‘Toca, toca’, ‘Latino lover’, oraz bajek Disneya.

Wielu tancerzy wykonuje serię ćwiczeń rozciągających, zanim przystąpi do treningu bądź pokazu tańca. Dzieci znają tę zasadę, dlatego na początku każdej talenciarni rozgrzewają każdą partię swojego ciała. Natomiast ostatni etap zajęć to również czas na ćwiczenia
rozluźniająco-relaksacyjne.

Najmłodsi tancerze również dbają o to, by rozgrzewka przed tańcami przebiegła jak najlepiej. Rozciągamy się zatem od stóp do głów :) Następnie ćwiczymy choreografię do szalonych żabek, by na końcu móc się zrelaksować i odpocząć.

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to powiew nowej choreografii na naszej talenciarni.

Po solidnej rozgrzewce i powtórzeniu poznanych już układów tanecznych przyszedł czas na nowe rytmy Camilla Saint-Saens’a.
Przy wykorzystaniu chust odkrywaliśmy nowe, wiosenne figury taneczne do utworu ‘Aquarium’

Wiosna to czas zmian i nowych pomysłów. Tanecznych nowości także nie brakuje.

Wiedzą o tym również najmłodsze krasnoludki. Przy słynnym utworze ‘Dla Elizy’ ćwiczyliśmy nową choreografię z zastosowaniem małych piłeczek. Gustowne, baletowe ruchy ciała lubi każdy roztańczony krasnoludek :)

Kwietniowe spotkania na talenciarni tanecznej to czas wytężonej pracy krasnoludków. Ćwiczyły różne układy taneczne, powtarzały znane choreografie, odkrywały nowe.

Czas poniedziałkowych zajęć tanecznych wykorzystały między innymi na poznawanie

dalszej części chorografii do utworu ‘Aquarium’ Camilla Saint-Saens’a.

Tuż po świętach, najmłodsze krasnoludki z wielkim entuzjazmem „odświeżyły” swoje układy taneczne. Malutkie piłeczki wędrowały z rąk do rąk w słynnym utworze „Dla Elizy”, a szalone żabki skakały radośnie do piosenki „Crazy frog”.

Niespodzianką okazała się nowa choreografia do brazylijskich rytmów Gustavo Limy.