W trakcie zajęć wybierzemy się w podróż dookoła świata.

Poznamy inne kultury, nauczymy się co to znaczy być tolerancyjnym oraz,

że każdy kraj jest wyjątkowy. Krasnoludki będą powiększać swoją wiedzę i uwrażliwiać się

na piękno przyrody, jak i doceniać możliwości jakie daje życie w rożnych miastach.

Podczas pierwszego spotkania kółka, krasnoludki przypomniały sobie w jaki sposób ludzie podróżowali na przestrzeni wieków. Odgadywały, za pomocą nagrania dźwięki, jakie wydają pojazdy - od dyliżansów i koni po rakiety, które zabierają ludzi w kosmos. Mali podróżnicy mieli również okazje w grupach złożyć swoje puzzle, które składały się na środki lokomocji.

Kolejne cykle spotkań były poświęcone Europie. W drugiej połowie października były to kraje skandynawskie. Krasnoludki wiedzą już skąd pochodzą Muminki i Święty Mikołaj, gdzie można zobaczyć zorzę polarną i dlaczego za kołem podbiegunowym słońce nie zachodzi.

Wraz z początkiem listopada dzieci "odwiedziły" najbardziej popularne stolice takie jak Rzym, Paryż, Madryt, Londyn i Ateny. Dowiedziały się, że każdy z nas zna przynajmniej jedno włoskie słowo, gdzie mieszka królowa, co to corrida i ile zawdzięczamy mieszkańcom półwyspu bałkańskiego. Przedszkolaki dostrzegały piękno każdego kraju i dzieliły się opowieściami

z wakacji, gdyż niektóre krasnoludki miały już okazje odwiedzać omawiane kraje.

Grudzień przeminął "małym podróżnikom" pod hasłem obchodów Świąt Bożego Narodzenia

na całym świecie. Przedszkolaki zastanawiały się jaka jest różnica między Dziadkiem Mrozem a Mikołajem. Zazdrościły Nowozelandczykom, że pierwsi świętują nowy rok i zastanawiały się dlaczego Chińczycy robią to prawie 3 tygodnie później niż my.

W lutym przedszkolaki zastanawiały się jak i dlaczego pierwsi ludzie podróżowali, dlaczego Alaska jest obecnie oddzielona od Europy i co kierowało pierwszymi podróżnikami? Dowiedziały się, że wcale to nie były plany wakacyjne ;)
Wszystkie zajęcia zostały wzbogacone zdjęciami, nagraniami piosenek w danym języku, filmami edukacyjnymi bądź nagraniami z życia codziennego mieszkańców omawianych regionów.

W trakcie marcowych spotkań, przedszkolaki dowiedziały się:
-dlaczego Hiszpanie chcieli podróżować do Meksyku?
-jak żyli Aztekowie?
-kim był kapitan Cortes i czego dokonał?
Były to informacje przekazane między innymi za pomocą filmu edukacyjnego z serii

"Byli sobie podróżnicy".

Na kolejnym spotkaniu dzieci przypomniały sobie podstawowe informacjami na temat Meksyku i jego pierwszych mieszkańców. Krasnoludki wykonały marakasy.

W trakcie kolejnej "podróży" krasnoludki odwiedziły Amerykę PN, poznały pierwszych mieszkańców, dowiedziały się czy nadal mieszkają w USA i wykonały swoje własne

pióropusze ;)

Na kwietniowym spotkaniu Krasnoludki dowiedziały się kim był Amerigo Vespucci,

gdzie leży Mała Wenecja i co skłaniało ludzi do długich wypraw morskich.

W kwietniu krasnoludki "odwiedziły" najzimniejsze miejsca na Ziemi. Dowiedziały się, że nie jest ono zupełnie opuszczone i skute lodem. Poznały faunę, florę i ludzi tam żyjących. Dowiedziały się czemu zamieszkałe tam zwierzęta są białe. Każdy podróżnik wykonał swoje własne zwierzątko.

W trakcie kolejnych zajęć krasnoludki rozmawiały o tym, czy podróżujemy tylko dla przyjemności? Tak jak podczas wakacji czy wycieczek. Oraz jak narodziła się poczta,

ile początkowo dni zajmowało wysłanie jednej wiadomości i jak szybko można to zrobić teraz. Mali podróżnicy wykonali również swój własny projekt pocztówki.