W trakcie zajęć dzieci rozwijają uzdolnienia i zainteresowania artystyczne oraz
wrodzone możliwości twórcze.  Mają też okazję do poznawania różnorodnych technik plastycznych oraz eksperymentowania różnym materiałem.

Słoneczniki       Grzyby        Jesienna  szaruga        Mikołaj         Anioły         Balony

Cukrowe śnieżynki        Bałwanki        Pierwsze kwiaty        Wiosenny bukiet         Pisanki       Majowa łąka

SŁONECZNIKI

W dniach 4 i 11 października odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie w talenciarni plastyczno-malarskiej.  Dzieci wraz z rodzicami wykonywali wspólną prace „Słoneczniki”, wykorzystując kolorowe, jesienne liście. Po wspólnej pracy każdy z satysfakcją prezentował jesiennego kwiatka.

GRZYBKI

Podczas jesiennego spotkania w talenciarni malarskiej dzieci wykonywały pracę techniką mieszaną. Najpierw stemplowały szarym papierem i farbami powierzchnię całej kartki, później naklejały papierowe grzybki wg własnej kompozycji.
Praca Lenki Jajugi została wyróżniona na konkursie plastycznym „Jesień kolorowa

w lesie się chowa” w Szkole Podstawowej 26.

JESIENNA  SZARUGA

Na dworze szaro i deszczowo a dzieci z talenciarni bawiły się kolorami.

Poznały nową technikę – malowanie na gazecie farbami plakatowymi.

GRUPA  A i B

MIKOŁAJ

Wszyscy kochamy Mikołaja! Dzieci z zapałem wykonywały jego portret.
Technika – łączenie różnych materiałów tj. papier, serwetka dekoracyjna, wata, pisaki.
Teraz tylko będziemy czekać na niego z niecierpliwością!

ANIOŁY

W oczekiwaniu na święta bożonarodzeniowe, dzieci wykonywały piękne aniołki.
Praca przestrzenna – składanie kartki wg wzoru, ozdabianie cekinami, brokatem, sizalem.
Wesołe aniołki były ozdobą przez cały okres świąteczny.

BALONY

Zabawy z balonami lubią wszystkie dzieci! Balony są ozdobą balu karnawałowego.
Tym razem dzieci poznały nową technikę – stemplowanie ziemniakiem. A żeby było kolorowo i wesoło ozdobiły je brokatem.

CUKROWE  ŚNIEŻYNKI

To dopiero była zabawa! Najpierw dzieci wymieszały cukier z brokatem, następnie rysowały „magicznym” klejem gwiazdki śniegowe. Na koniec posypywały je mieszanką cukrową.
Efekt zaskoczył wszystkich!

BAŁWANKI

Tego jeszcze nie było w naszej talenciarni ! Puchnące farby! Nasze bałwany były malowane masą z mąki, wody, soli i farb, którą najpierw wspólnie przygotowaliśmy. Ostateczny efekt dało podgrzewanie prac w wysokiej temperaturze, dzięki czemu nasze bałwany urosły!

PIERWSZE  KWIATY

Już przedwiośnie, pierwsze kwiaty zakwitły! A w naszej talenciarni mali artyści wykonali pracę nową techniką wg Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch” . Kolorowe krokusy z origami wprowadziły wesoły nastrój na naszej wystawie.

WIOSENNY  BUKIET

No i wiosna na dobre zagościła w naszym przedszkolu! Mali artyści czarowali bukiety z bazi

i forsycji. Łączyli różne materiały, jak: kolorowy papier, bibułę i pestki dyni, które udawały „bazie kotki”.

PISANKI

Święta tuż, tuż. Trzeba szybko malować pisanki! Ale tym razem pisanki będą z folii aluminiowej. To bardzo trudne zadanie, bo folia jest bardzo delikatna i łatwo ją potargać. Dzieci dzielnie na niej malowały farbami różne wzory. A efekt? Sami zobaczcie!

NA  MAJOWEJ  ŁĄCE