Podczas zajęć w ramach Talenciarni wokalno - instrumentalnej, dzieci będą rozwijać swoje zainteresowania do śpiewu.

Będą uczyć się piosenek zgodnych z tematyką tj. święta, pory roku oraz wszelkiego rodzaju uroczystości przedszkolne itp.

Ponad to, w trakcie warsztatów, Krasnoludki będą doskonalić głos i technikę śpiewu poprzez ćwiczenia emisyjne i oddechowe a także wyrabiać w sobie szybką orientację, pamięć i uwagę podczas zabaw inhibicyjno – incytacyjnych.

Repertuar wokalny

2 oraz 9 października 2014 r. odbyło się spotkanie rodziców i dzieci zapisanych na warsztaty wokalno – instrumentalne. Rodzice zapoznali się z programem talenciarni, podpisali Kontrakt oraz zgody uczestnictwa dziecka w zajęciach. Na koniec wspólnie z dziećmi bawili się przy muzyce.

Podczas zajęć kółka wokalno – instrumentalnego, w październiku, krasnoludki przypomniały sobie brzmienie oraz budowę niektórych instrumentów: kołatka, grzechotka, tamburyn, trójkąt. Uczyły się piosenek pt. „Wisi jabłuszko” oraz „Taniec wiewiórek”.

Uczestniczyły w zabawie ilustracyjnej opartej na treści wiersza B. Forma „Wiatr i jesień” połączonej z jego instrumentacją.

Na pierwszych zajęciach rozpoczynających listopad, Krasnalki uczęszczające na kółko wokalne, szukały różnych przedmiotów, na których mogłyby zagrać; pojawiły się kartki papieru, klocki, śrubki a nawet ozdobne nożyczki! Dzieci uczyły się piosenki pt. „ W deszczowym rytmie”, jak również przypomniały sobie piosenki pt. „Wisi jabłuszko” oraz

„Taniec wiewiórek”. Na koniec wysłuchały „Preludium Deszczowego” F. Chopina.

W listopadzie krasnoludki uczestniczące, w kółku wokalno – instrumentalnym, bawiły się liśćmi do muzyki, grały na instrumentach i śpiewały, a ponieważ dużymi krokami zbliża się zima to pożegnały się z jesienną muzyką, gdyż teraz czas pośpiewać coś zimowego.

W grudniu Krasnoludki uczestniczące, w kółku wokalno – instrumentalnym, poprzez zabawy ruchowe, śpiew i grę na instrumentach przeniosły się w zimową krainę. Wysłuchały opowiadania z muzyką w tle pt. „ I do it for you” z filmu Robin Hood – Książę złodziei. Była zabawa z elementami pantomimy do muzyki „ Menuet G – dur L. Van. Beethoven. Uczyły się piosenek pt. „Biała zima” oraz „Boże Narodzenie w lesie”.

Podczas kółka wokalnego w styczniu dzieci uczestniczyły w zabawach muzycznych inspirowanych nastrojem zimowym. Grały na instrumentach i próbowały odgadnąć ich dźwięk oraz śpiewały piosenki o tematyce zimowej jak również uczyły się „ Tańca śnieżynek”.

W marcu krasnoludki uczestniczące, w kółku wokalno – instrumentalnym, witały nadchodzącą wiosnę piosenką pt. ,,Maszeruje wiosna” z inscenizacją ruchową oraz piosenką „ Leci marzec” – podczas, której próbowały swoich sił na instrumentach muzycznych. Wysłuchały utworu muzycznego pt. „Wiosna” A. Vivaldiego. Uczestniczyły w zabawie ruchowej pt. ,,Wiosenny spacer” – przy muzyce relaksacyjnej oraz uczyły się piosenki pt. „Zakochany bocian”.

W połowie maja odbyły się ostatnie zajęcia z dziećmi z kółka wokalno – instrumentalnego, podczas, którego dzieci przypomniały sobie zabawy inscenizowane ruchem, grały na instrumentach i śpiewały znane z kółka piosenki.

Dnia 21 i 28 maja, zakończyło się kółko wokalno – instrumentalne, na które zostali zaproszeni również rodzice. Wspólnym śpiewem, zabawami ruchowymi i grą na instrumentach dzieci pożegnały kończący rok. Na koniec otrzymały dyplomy w kształcie nutki oraz niespodzianki.

REPERTUAR WOKALNY

Orkiestra

Mały jeżyk na bębenku gra
Ram, tam, tam, ram, tam, tam
Ram, tam, tam / 2 x
Na grzechotkach grają misie dwa
Szu, szu, szu, szu, szu, szu,
Szu, szu, szu, / 2x
Szary zając na talerzach gra
Bum tara, bum tara, bum tara, / 2x
Młody dzięcioł w drzewo stuka tak
Stuku puk, stuku puk, stuku puk / 2x
Już orkiestra rytm ten dobrze zna
Ram, tam, tam, ram tam, tam,
Ram, tam, tam / 2x
„ Prawa noga, lewa noga”.
Kiedy tata humor ma,
wtedy radio głośno gra,
w koło stołu na dywanie,
zaczynamy tańcowanie.
Ref.
Prawa noga, lewa noga
hop w przód i hop w tył
i hop w przód i
prawa noga, lewa noga
hop w przód i na końcu obrót.

Taniec połamaniec

1. Nadszedł czas zabawy zapraszamy do tańca.
Zapraszamy do tańca, tańca połamańca.
Zapraszamy wszystkich i chłopaków i dziewczyny.
A więc na trzy cztery tańca połamańca się uczymy.

Ref. Raz, dwa, trzy, cztery -Stoję nieruchomo
 Pięć, sześć, siedem, osiem -Kręcę lekko głową
 Dziewięć, dziesięć, jedenaście -Macham ramionami
  A dwanaście i trzynaście -Robię hula hop biodrami 2x

2. Hej chłopaki hej, słuchajcie dziewczyny.
My was zaraz tańca połamańca nauczymy.
Najpierw stoisz nieruchomo, potem kręcisz głową.
Machasz lekko ramionami, robisz hula hop biodrami.
 Ref. Raz, dwa, trzy …  2 x

3.Chodzą smutno po przedszkolu Ela, Ala, Jola.
One też by chciały z nami tańczyć rock and rolla.
Więc spróbujmy wszyscy i wy też dziewczyny.
Po raz trzeci na trzy, cztery połamańca zatańczymy.
 Ref. Raz, dwa, trzy, cztery …  2 x

4. Już mnie kłuje w boku. Ja już dłużej nie mogę.
Uderzyłam się w kolano a ja lekko w głowę.
Całe ciało, ręce, plecy mam jak połamane.
Wytrzymamy jeszcze chwilę ten szalony taniec.
 Ref. Raz, dwa, trzy, cztery …  2 x

Jam jest żabka

Tyś jest żabka
My nie mamy nic takiego.
Jedna łapka druga łapka
Skrzydełka żadnego.
Uła – kła – kła/bis
My nie mamy nic takiego
Jedna łapka
Druga łapka
Skrzydełka żadnego.

Nie chcę cię znać

Nie chcę cię, nie chcę cię, nie chcę cię znać,
Chodź do mnie, chodź do mnie rączkę mi daj,
Prawą mi daj, lewą mi daj,
I już się na mnie nie gniewaj,
Prawą mi daj, lewą mi daj,
I już się na mnie nie gniewaj.
Nie chcę cię, nie chcę cię, nie chcę cię znać
Chodź do mnie, chodź do mnie rączkę mi daj,
Prawą mi dasz, lewą mi dasz,